October Faction 1. Sezon İnceleme

October Faction, Steve Niles ve Damien Worm‘un aynı adlı çizgi romanından Damian Kindler tarafından uyarlanan, Allen ailesinin ve onların canavarlarla mücadelesini konu alındığı Netflix dizisi.

Allen ailesi ile başlıyoruz. Fred Allen (J.C. MacKenzie) ve Deloris Allen (Tamara Taylor), canavarları avlamayı kendisine amaç edinmiş olan Presidio adlı gizli ve uluslararası bir organizasyona bağlı ajanlardır. Viv (Aurora Burghart) ve Geoff (Gabriel Darku) adların 17 yaşında ikiz çocuklara sahip olan çift Dünya’nın çeşitli şehirlerinde görev yapmışlar. Biz ise son durakları olan Osaka‘da onlarla tanışıyoruz. Fred‘in babası Samuel‘in (Stephen McHattie) ölüm haberinin ardından ailecek cenaze için Barrington-on-Hudson‘a dönmek ve aile işleri sebebiyle oraya yerleşmek zorunda kalırlar.

Aile işleri demişken, kasabanın ileri gelenlerinden -hatta kurucusu- olan Allen ailesi Presidio‘nun önemli parçalarındandır. Evet, aile işleri canavar avlamak. Tabii onların kasabaya dönüşü ailenin karanlık sırlarını da bir bir gün yüzüne çıkmasına sebep olur.

October Faction – Season 1 Official Trailer
Netflix / Youtube

Öncelikle konu, hikaye oldukça iyi. Açıkçası fragmanın ardından beklentim ailecik canavar avlayan, maceradan maceraya koşan bir çekirdek aileydi. Ancak bunun yerine bir aile dramı çıktı karşımıza. Şimdi bu kötü bir şey mi? Değil elbette ancak 10 bölümden oluşan ilk sezonun ilk 4-5 bölümü adeta olaya giriş kıvamında ve bu izleyiciyi devam etmek konusunda zorlayan bir durum. Dizi 4. bölümün ardından adeta hız kazanıyor ve ancak o zaman devam etmeyi sağlayacak merak unsuru ön plana çıkıyor. Tamam ben diziyi sevdim. Özellikle Fred ve Deloris çifti oldukça eğlenceli. Ancak her an binlerce içeriğe erişebildiğimiz bir devirde October Faction‘ın zaman ayırmaya değip değmeyeceği konusunda kararsızım. Netflix’de kararsız kalmış olacak ki çekimleri 2018 sonunda yapılan dizi için 2020’yi bekledi. Siz en iyisi bir kaç bölüm şans verin. En azından ileri sararak atlayarak bir göz atın derim. Ya da ikinci sezonun gelip gelmeyeceğini görüp öyle başlayabilirsiniz. Güncelleme: İkinci sezon gelmiyor, dizi ilk sezonun ardından iptal edildi.

The October Faction 2. Sezon Gelecek Mi?

October Faction ilk sezonunun ardından Netflix Tarafından iptal edildi. Yeni bir sezon gelmeyecek.

October Faction hakkındaki görüşlerinizi yorumlarda paylaşırsanız sevinirim.

Görsel: Netflix

October Faction 1. Sezon İnceleme” üzerine 2 görüş

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön