Uçak Modu (Modo Avião / Airplane Mode) İnceleme

Katiuscia Canoro, André Luiz Frambach, Larissa Manoela, Erasmo Carlos, Dani OrnellasUçak Modu / Modo Avião (2020)
Görsel: Aline Arruda / Netflix

Brezilya yapımı, romantik komedi türündeki Netflix orijinali Uçak Modu‘nda (Modo Avião) sosyal medya bağımlısı Ana’nın hikayesi anlatılıyor.

Influencer olan genç Ana (Larissa Manoela) tam bir sosyal medya bağımlısıdır. Öyle ki aynı gün içerisinde, telefon sebebiyle, iki kez trafik kazası yapar. Moda tasarımı okuyan ve asıl hayali bir stilist olmak ana kendisini True Fashion adlı bir marka için çalışan sosyal medya fenomeni olarak bulur. Yaşantısından son derece memnun olan Ana geçirdiği son kaza sonrasında anne ve babası tarafından, ufak bir oyunla, telefonun dahi çekmediği büyükbabası Germano‘nun (Erasmo Carlos) çiftliğine gönderilir.

Şimdi, Uçak Modu son derece tahmin edilebilir bir romantik komedi. Fragmanı izlerseniz zaten yeterli gelecektir ama ona bile gerek yok. Düşünelim ne olabilir? Şehirli, sosyal medya bağımlısı bir genç kız, taşradaki dedesinin yanına gönderilir. Burada hayatın internetten ibaret olmadığını, unuttuğu hayallerini, dostluğu, gerçek aşkı falan bulur. İşte Uçak Modu‘nun tüm olayı bundan ibaret.

Tüm bu bahsettiğim tahmin edilebilirliğe rağmen Uçak Modu oldukça eğlenceli ve zaman geçirmek için oldukça güzel bir seçenek. Hani şöyle bir şeyler olsun, azcık kafam dağılsın diyerek izlenecek ya da en güzeli çocuklarla beraber ailecek izlenebilecek bir film. Ama bu kadar, daha fazlası yok. Öyle hayatınızı değiştirecek, iz bırakacak, günler haftalar sonra hatırlayacağınız bir film değil Uçak Modu.

Yorumlarda Uçak Modu (Modo Avião) hakkındaki görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim.

Görsel: Aline Arruda / Netflix

3 Replies to “Uçak Modu (Modo Avião / Airplane Mode) İnceleme”

 1. […] Ocak 2020 haftasında eklenecek yapımlar arasında 3. sezonuyla Chilling Adventures of Sabrina, Uçak Modu, A Sun gibi bir çok farklı yapım […]

  Cevapla

 2. […] Adventures of Sabrina‘nın 3. Sezonu, Uçak Modu, October Faction gibi yapımların ardından Şubat ayına geçiş yaptığımız 27 Ocak – 2 […]

  Cevapla

 3. Mehmet Âkif 6 Temmuz 2020 at 14:46

  O kadar sıradan ki insanın canını sıkıyor.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın