Samantha! 1. Sezon İnceleme

Emanuelle AraújoSamantha!
Görsel: Fabio Braga/Netflix

Samantha! Netflix‘in Brezilya yapımı komedi dizisi. 80’lerin çocuk yıldızı Samantha‘nın (Emanuelle Araújo) yeniden şöhreti yakalama hikayesi.

Yakın zamanda (19 Nisan 2019) 2. sezonu ile ekranlarımıza geri dönmeden önce Samantha!’nın ilk sezonundan bahsetmek istedim.

Samantha Alencar (Emanuelle Araújo), 80’li yıllarda Brezilya‘da son derece ünlü olan çocuk yıldızdır. Öyle ünlü ki oyuncakları bile yapılıyor. Açılışı da en zirvede olduğu zaman olan 1985 yılına giderek yapıyoruz. Başka çocuklar ve Cig‘den oluşan bir grup ile sahne alan Samantha, şarkıları ile insanları etkiliyor. Ve günümüzde aynı şekilde, neredeyse boş olan bir salonda aynı performansı sergileyen yetişkin Samantha ile tanışıyoruz.

Aradan geçen 30 yılın ardından çocukluk dönemindeki ününü kaybetmiş ancak içindeki o Samantha‘dan vazgeçmemiş, iki çocuk annesi biri vardır artık. O günlerden yanında bir tek Cig (Ary França) kalmıştır ve çocukları Brandon (Cauã Gonçalves) ve Cindy (Sabrina Nonato) ise adeta asistan gibi ona yardımcı olmaktadırlar ancak bu son gösterileri olur ve menajeri Marcinho (Daniel Furlan) artık vazgeçmesini söyler.

Samantha, Dodói, Cindy, Brandon ve MarcinhoSamantha!
Görsel: Fabio Braga/Netflix

Evlerine dönüşte basının yoğun ilgisiyle karşılaşan Samantha ve çocukları bu durumu pek anlam veremese de, kısa zamanda bunun sebebinin eski eşi aynı zamanda çocuklarının babası olan, bir zamanların ünlü futbolcusu Dodói‘nin (Douglas Silva) 12 yılın ardından hapisten çıkışı olduğunu öğrenirler.

Başta Dodói‘ye öfkeli olan Samantha, Dodói‘nin eski ününe kavuşmasında ona yardımcı olabileceğini fark eder. Ve yeniden, eski günlerine dönmek için türlü türlü işlere kalkışırlar. Vasat reklamlarda oynamak, evlilik programları gibi bir çok yolu denerler.

Ortalama 25 dakikalık yedi bölümden oluşan ilk sezon boyunca, Samantha‘nın yeniden yıldız olma çabalarının yanı sıra, çocukları ve Dodói ile olan ilişkisi, çocukluk yıllarından bu yana sahip olduğu kibirli kişiliğinin yol açıklarını izliyoruz. Samantha değil, Samantha! olarak baskın ve ünlemli bir şekilde anılmak isteyen Samantha ikinci sezonuyla da macerasına devam edecek. Kesinlikle izlemenizi öneririm. Sizde yorumlarda fikrinizi belirtirseniz sevinirim. İkinci sezon incelemesinde görüşmek üzere.

Görseller: Fabio Braga/Netflix

Samantha! 1. Sezon İnceleme” üzerine 2 görüş

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön