The Neighbor (El vecino) 1. Sezon İnceleme

Javier (Quim Gutiérrez) – The Neighbor (El vecino)
Görsel:MARIA HERAS/Netflix

The Neighor yada İspanyolca orijinal adıyla El vecino, Garcia Santiago ve Pepo Perez‘in çizgi romanından uyarlanan Netflix‘in yeni süper kahraman, komedi dizisi.

Son derece bencil ve tembel olan Javier‘in (Quim Gutiérrez) hayatı kendisinin kosmos’un muhafızı olduğunu söyleyen biri tarafından süper güçlerle ödüllendirilmesi sonucu oldukça karmaşık bir hal alır. Gelin biraz kasedi başa saralım.

Javier tembel ve son derece bencil dedik. Öyle ki patronu ondan çalıştığı barı sabah onun açmasını istemesine rağmen açmıyor, tek düşüncesi ise harika olduğunu düşündüğü tasarım t-shirtlerini satarak geleceğini kurmak. Bir de Javier‘in sevgilisi Lola (Clara Lago) var. Lola onun tam aksine çalışkan bir gazeteci. Kariyerindeki o herkesin beklediği sıçramayı yapmak için çalışıp duruyor. İlişkileri kötü giden Javier ve Lola, hafta sonunu geçirmek için şehir dışında bir eve giderler. Burada bilinmedik bir patlamaya maruz kalan ikiliden Lola kendinden geçerken Javier ise güçlerine kavuştuğu bahsettiğimiz olayları yaşar.

Şehre döndüklerinde ilişkisi bitmiş olan ancak hala Lola‘yı seven Javier üstelik şimdi birde anlamlandıramadığı güçleri ile uğraşmaktadır. Bu uğraşta en büyük yardımcısı ise yakın zaman önce komşusu Julia‘nın (Catalina Sopelana) yanına ev arkadaşı olan taşınan Jose (Adrián Pino) oluyor. Gelin şimdi de bu komşulardan biraz söz edelim.

Julia, Javier‘in kapı komşusu, Lola‘nın en yakın arkadaşı ve Jose‘nin ev arkadaşı. Son derece deli dolu olan Julia, dizinin en renkli karakteri diyebilirim. Ayrıca “Karma Polisi” adını verdiği komşularla kurduğu bir grupla karmanın işleyişine katkı sağlamaktadır.

Jose, ise önündeki büyük sınava odaklanıp iyi bir şekilde hazırlanmak için ailesi ve sevgilisinden uzaklaşarak taşradan Madrid‘e gelir. Tabii işler umduğu gibi gitmeyecek orası kesin.

Julia ve Jose dışında bir çok karakter mevcut ve hepsi de hikayede oldukça rol oynuyorlar. Jose’nin sevgilsi Alice (Paula Malia), Javier’in patronu Adolfo (Aníbal Gómez), Lola’nın iş arkadaşı Rober (Sergio Momo) ve diğer komşular olmak üzere baya kalabalıklar.

The Neighbor (El vecino) – Official Trailer
Netflix / Youtube

Şimdi dönelim diziye, öncelikle karakterlerden bahsederek başlamamın bir sebebi var. Javier’in bencil olduğundan bahsetmiştik. Böyle biri kontrol edemediği süper güçlere sahip olursa olacaklar belli. Ortalıkta saçma sapan uçan ve kendi çıkarı için süper güçlerini kullanan biri olur. Böyle bir deneme sırasında, bambaşka bir konuda haber hazırlayan Lola’nın arkasında kameraya yakalanır ve video viral etkisi yaratarak Lola’ya o beklediği kariyer sıçramasını yaşatır. Bir de insanlarda bu süper kahramanın kim olduğu konusundaki merak ortaya çıkarır. Lola’nın da yeni görevi bu süper kahramanın kimliğini ortaya çıkarmaktır.

Beklenenin aksine Javier tüm galaksiyi kurtarmakla yada kötülerler mücadele etmekle falan uğraşmıyor anlayacağınız. Günlük hayatını düzene sokmak, Lola‘yı geri kazanmak asıl amacı. Diziyi götüren ise diğer karakterlerin hikayeler dersem sanırım yanlış olmaz. Julia‘dan bahsetmiştik. Çevresinde yaşanan kötülüklere duyarsız kalamayan ve bir şeyler yapmak için doğru yolu arayan deli dolu biri. Her zaman karmanın gerçekleşmesini bekleyerek kötülerin cezalarını bulmalarını beklemektedir. Ancak bir zaman sonra karmaya yardımcı olmanın gerektiğini düşünerek kendisini ve dostlarını son derece ilginç olayların içerisine sürükler. Jose ise geleceğini şekillendirmek için geldiği Madrid‘de kendisini bir süper kahramanın akıl hocası olarak bulur. Bir yanda da sürekli yalanlar söylemek zorunda kaldığı sevgilisinin gelişiyle hayatı alt üst olur ve bazı kararlar almak zorunda kalır.

İzleyip izleme kararına gelecek olursak, bence izlenebilir. 24-32 dakika arasında değişen sürelere sahip on bölümden oluşan ilk sezonuyla The Neighbor (El vecino) tabir yerindeyse tam olarak çerezlik bir dizi. Hadi evreni parmağını şıklatarak yok edecek olan birinden kurtaralım durumu asla yok. Ancak Deadpool durumu da yok. The Neighbor bir apartmanda yaşayan ve içlerinden birinin kaza ile süper kahraman olduğu sıradan insanların hikayesi. İzlerken eğlendim ve bence önemli olan da bu. Beklentinizi doğru ayarladığınızda The Neighbor (El vecino) size istediğinizi verebilecek bir dizi. İkinci sezonda büyük bir ihtimal Javier ve Jose ortaklığına Lola ve Julia‘da katılacak gibi görünüyor.

İzledikten sonra yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim.,

Görsel:MARIA HERAS/Netflix

The Neighbor (El vecino) 1. Sezon İnceleme” için bir görüş

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön