The Pier (El embarcadero) İnceleme

Görsel: © MARIA HERAS – Vancouver Media

The Pier, orijinal adı El embarcadero olan, La Casa de Papel‘in yaratıcısı Álex Pina ve yine aynı dizide beraber çalıştığı Esther Martínez Lobato‘nun ortak yapımı İspanyol dizisi.

La Casa de Papel‘den profesör olarak tanıdığımız Álvaro Morte‘ye Verónica Sánchez ve Irene Arcos başrolde eşlik ediyor.

2. Sezon İncelemesi Yakında!

2. Sezon incelemesi yayınlandığında haberdar olmak için abone ol.

Başarılı bir mimar ve kariyerinin zirve noktasında diyebileceğimiz Alejandra (Veronica Sanchez), gece vakti gelen bir telefonla, Frankturt’ta olduğunu bildiği eşi Oscar‘ın (Alvaro Morte) aracının Valencia dışındaki Albufera‘da bir iskelede içinde intihar etmiş biriyle beraber bulunduğunu ve gelip cesedi teşhis etmesi gerektiği haberini alır.

Eşi olduğuna ihmal vermeyen Alejandra, Albufera‘ya doğru yola çıkar ve kendisini bir kaç saat önce telefonda görüştüğü ve her şeyin gayet iyi olduğu eşi Oscar‘ın intihar ettiği gerçeği ile bulur.

Oscar‘ın kişisel eşyaları arasında ikinci bir telefon bulan Alejandra, Oscar‘ın ikinci bir hayatı olduğunu öğrenir. Eşinin diğer hayatını, bu gizli hayatında ki kadın olan Veronica‘yı (Irene Arcos) ve onu neyin intihara sürüklemiş olduğunu araştırmaya başlar.

Görsel: © MARIA HERAS – Vancouver Media

Açıkçası izlemeye başlamak için hevesli değildim. Ancak hem farklı bir şeyler izleme arayışım ve şu sıralarda ki İspanyol merakım – İspanya, İspanyolca ve İspanyol yapımları – başlamam için sebebim oldu. İyi ki başlamışım.

Her bölüm ortaya çıkan saklı gerçeklerle merak duygusunu da bir yandan diri tutan dizi izleyiciyi sürekli sorgulamaya itiyor. Gerçekten intihar mı etti? Ya değilse? Alejandra ya haksızlık değil mi? Ya Oscar? gibi soruların yanında en çok düşündüren ise hiç şüphesiz Bir insan aynı anda iki kişiye de aşık olabilir mi?

Sekiz bölümden oluşan dizi, altıncı bölümden sonra hız kazanıyor ve ikinci sezonu heyecanla bekleten bir sonla bitiyor.

Puanlama konusuna gelirsek bu konuda biraz değişiklik yapmaya karar verdim. Daha önceki incelemelerde de dizi ve filmleri kendi beğenime göre puanlıyordum. Herkes için kötü olan bir film bile beni bir yerde kendine çektiyse gayet sevdiğim yapımlar arasına girebiliyor ve puana ufakta olsa etki edebiliyordu, bunun tam tersi de mümkün tabii. Bu yüzden sayısal bir değer verme alışkanlığımdan bu yazıdan itibaren vazgeçiyorum.

The Pier, yada orijinal adıyla El embarcadero hakkındaki son kararıma gelecek olursak, ben son derece beğendim ve ikinci sezonunu büyük bir merakla bekliyorum. Kesinlikle bir şans vermelisiniz. İzleyin bak güzel. Son olarak fragmanı aşağıya bırakıyorum. Bu arada dizi Türkiye’de BluTv tarafından yayınlanıyor.

The Pier (El embarcadero) İnceleme” üzerine 3 görüş

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön