10 Cloverfield Lane

Gerildim. Sonuna kadar merak duygusunu sürdüren Türkçe “Cloverfield Yolu no:10” adını taşıyan, 2016 yapımı gerilim filmi.

Cloverfield Yolu no:10‘un konusunu spoiler vermeden özetlemek gerekirse, hayatından ve nişanlısından kaçan Michelle geçirdiği trafik kazasının ardından gözlerini bir sığınakta, iki yabancı adamın yanında açar. Hemde kelepçeli olarak. Gerilim filmi olması için gereken her şey var. Baygın geçirilen bir süre, kapalı alan ve niyetleri belli olmayan yabancılar. 

Daha sonrasında ise bu iki yabancıdan dışarıda bir nükleer saldırı veya uzaylı istilası gibi bir kıyamet olduğunu, dışarıdaki havanın zehirli olduğunu öğreniyoruz. İşler bu noktada Michelle ve bizim için ilginçleşmeye başlıyor. Film boyunca, “Söylenenler doğru mu? Dışarıda ne oldu? Herkes dürüst mü? Kim iyi, kim kötü?” gibi bir çok soruya cevap arıyoruz. Dar mekanda da üç kişi olunca sırların ortaya çıkması da gecikmiyor. 

Sanırım spoiler vermeden sizlere anlatabileceklerim bu kadar. Başrollerinde Mary Elizabeth Winstead (Michelle),  John Goodman (Howard) ve John Gallagher Jr.‘ı (Emmett) izlediğimiz Cloverfield Yolu no:10 merak duygusunu baştan sona canlı tutuyor ve özellikle son yarım saatlik kısımda yeterli miktarda gerilimi sonuna kadar yaşıyorsunuz. Olası devam filmine de yeşil ışık yakan sonuyla, benden 6,5 puan alan film, izlenesi filmler arasında yerini alıyor. 

10 Cloverfield Lane” için bir görüş

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön