Into the Night 2. Sezon İnceleme

Güneşin insanları öldürdüğü ve bir uçakta seyahat etmekte olan yolcuların adeta güneşten kaçarak hayatta kalmaya çalıştıkları Into the Night‘ı hatırlıyor musunuz? Geçtiğimiz yılın Mayıs ayında ilk sezonu yayınlanan ve oldukça sevdiğim Into the Night, merakla beklediğim ikinci sezonu ile döndü. Yazıya devam etmeden önce Into the Night hakkında daha fazla bilgi için birinci sezon incelemesine göz atabilirsiniz.

Into the Night 2. Sezon – Resmi Fragman
Netflix Türkiye / Youtube

İlk sezon yolcuların Bulgaristan‘da askeri bir sığınağa ulaşmasıyla son bulmuştu. Kaldığımız yerden devam eden ikinci sezonda, yolcuların yeni hayatına hızlıca göz atıyoruz. Sığınağın asıl ev sahipleri ile gergin ilişkileri ve yeni düzene adapte olma çabalarını izliyoruz. Sıkı kurallar, dar ve kapalı bir alanda onlarca yabancıyla bir arada yaşamak haliyle bir çok sorunu da beraberinde getiriyor. İkinci sezon daha çok iki grup arasındaki gerilim üzerinden ilerliyor.

İlk sezonda olduğu gibi karakterlerin geçmişlerine dönüşlerle hayatta kalanları daha yakından tanımaya devam ediyoruz. Ancak ikinci sezon ilkinin yanında sönük kalıyor. İlk sezon güneşten kaçarken ikinci sezon adeta yabancılar kıyameti yaşatıyor. Hayatta kalma durumu güneşten kaçmaktan çok insanlardan kaçmaya dönüyor. Süre olarak da oldukça olan ikinci sezon sen bana baktın, o bana şöyle dedi derken geçip gidiyor. Bu durum ilk sezonda yer alan dizinin bilim kurgu özelliğini alıp götürüyor neredeyse. Hatta bu yüzden yazıyı spoilersız olarak hazırlamaya karar verdim. Yoksa bir kaç cümlede ikinci sezonu size anlatabilirim.

İkinci sezonu hep kötülemiş gibi duruyorum ancak izlenmeyecek bir sezon değil ancak bir yılı aşkın süredir beklenen bir dizi için yeterli olmadığını düşünüyorum. Yine de Into the Night‘dan umudumu kesmiyorum. Evet ikinci sezon ilki kadar iyi değil ancak ikinci sezon da diziden vazgeçecek kadar kötü değil. Üçüncü sezonunun daha erken gelmesi belki de bu durumu telafi edebilir. Bir de Kıvanç Tatlıtuğ meselesi var. Birazdan aşağıda bahsedeceğim o konuda diziyi destekleyecek bir konu ve üçüncü sezon öncesinde Into the Night içinde olumlu bir etki yaratacağını düşünüyorum.

Kıvanç Tatlıtuğ‘un bir Netflix dizisinde yer alacağı duyurulmuştu. Bunun bir denizaltı hikayesi olduğu ve dünyayı etkileyen bir felaketin gerçekleşmiş olduğu bir zamanda geçeceği söylenmişti. Son olarak ise Kıvanç Tatlıtuğ‘un Into the Night‘ın ikinci sezonunda yer alacağı söylendi ve öylede oldu. Spoiler sayabilirsiniz ancak kendisi ikinci sezonun son 5 saniyesinde yer alıyor. Ve böylelikle Into the Night‘ın spin off dizisi Yakamoz S-245 ortaya çıkmış oldu.

Into the Night, Atiye ve Hakan: Muhafız gibi dizilerde de imzası bulunan Jason George tarafından yaratılan Yakamoz S-245‘de Kıvanç Tatlıtuğ başrolü Özge Özpirinçci ile paylaşıyor. Dizinin yönetmen koltuğunda ise Tolga Karaçelik oturuyor. Dizinin 2021 yılı içerinde yayınlanması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön