10 Netflix Filmi Önerisi

Bu yazıda izlediğim ve size de önerebileceğim, Netflix orijinal yapımı 10 filmi sıraladım.

Seçim ve sıralama yaparken herhangi bir puanlama ve benzeri değerlendirme ölçütünü dikkate almadım. Tamamen kendi sevdiğim filmlerden oluşuyor. Bir kaçının da blogda incelemesi mevcut. Ağırlık olarak bilim kurgu türünde hoş bir liste olduğunu düşünüyorum.

Yok Oluş – Annihilation (2018)

Görevde kaybolan kocasının izini süren biyolog Lena, hükümet tarafında saklanan Area X bölgesini ve eşinin bu bölgeye giden keşif biriminde olduğunu öğrenir. Yok Oluş’da Natalie Portman‘ı Lena rolünde izliyoruz.

Bright (2017)

Seveni olduğu gibi sevmeyeni de çok olan Bright; insan, ork ve elflerin bir arada yaşadığı bir evrende geçiyor. Orkların da insanlar gibi yaşayabileceğini kanıtlamak isteyen bir ork polis ve onun insan ortağını izliyoruz.

Sessiz Kahraman – Mute (2018)

2052 yılının Berlin’inde geçen Sessiz Kahraman yada Mute, Leo isimli konuşma engelli bir adamın kız arkadaşını kurtarmak için girdiği mücadeleyi konu ediniyor.

Black Mirror: Bandersnatch (2018)

Eğer Netflix kullanıcıysanız yada Black Mirror izleyicisi, hatta uzaktan yakından sosyal medya kullanan biriyseniz Black Mirror: Bandersnatch‘i duymamış olmanız imkansıza yakın. İzleyicinin verdiği kararlarla filmin gidişatına yön verdiği yapım aslında filmden çok interaktif bir oyun. Bir çok farklı sonucu ve hikayesi olan vakit hırsızı. Kötü olduğu anlamında değil, diğer yolları merak ediyor insan.

Tükeniş – Extinction (2018)

Sürekli uzaylıların Dünya’ya geleceğini ve istilaya uğrayacaklarını düşünen bir adam kabuslarının gerçek olmasıyla ölüm kalım mücadelesinin ortasında kalır. Tahmin edemediğim bir sonla beni etkilemişti zamanında.

IO (2019)

Blogda hali hazırda IO incelemesi mevcut. Yaşanmaz durumda olan Dünya’da hayatta kalmaya ve Dünya’yı yeniden yaşamın merkezi haline getirmeye çalışan genç bilim insanının hikayesi.

Ánimas (2018 – Netflix 2019)

Yine blogda incelemesi bulunan Animas, İspanyol yapımı korku gerilim filmi. İzlerken gerildiğim ve sevdiğim bir film. Detaylar için incelemesine göz atabilirsiniz.

TAU (2018)

Genç, başarılı ve zengin bir yazılımcı, onun yarattığı bir yapay zeka ve genç bir kız. Bilim kurgu ve gerilim türündeki film, yapay zeka konulu filmleri sevenler için güzel bir seçenek TAU.

Cloverfield Paradoksu – The Cloverfield Paradox (2018)

Dünya savaşın eşiğindedir ve bir grup bilim insanı Dünya’nın enerji sorununu çözmeye çalışırken bir takım korkutucu olayla karşılaşırlar. Korkudan ziyade gerilim türündeki film güzel bir seçenek.

Tüm bu filmleri izledin mi? O zaman film kategorisinden güncel önerileri takip edebilirsin. Ya da diğer Netflix dizi ve filmlerine göz atabilirsin.

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön