High Seas (Alta mar) 2. Sezon İnceleme

Netflix‘in severek izlediğim yapımlarından olan High Seas‘in (Alta mar) ikinci sezonuyla İspanya’dan Brezilya’ya gitmekte olan lüks yolcu gemisi Bárbara de Braganza‘ya geri dönüyoruz.

High Seas‘da ilk sezon yaşananları ve karakterleri hatırlamak yada daha önce izlemediyseniz sizi High Seas (Alta mar) 1. Sezon İnceleme adlı yazıya alalım. Geri kalanlar hazırsa yolculuğumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Evet, nerede kalmıştık? Gemide yaşayan bir çok ölüm ve ortaya çıkan sırların ardından daha bir çok sır ve denizin ortasında kurtarılmayı bekleyen gizemli kazazedeler ile kalmıştık. Kurtarılmayı bekleyen kazazedelerin gemiye gelişi aslında 2. sezonun ana konusu. Bu kazazedeler arasında yeni bir karakterimiz mevcut. Casandra (Claudia Traisac). Geri kalan, ilk sezon ölmeyen, kadromuz aynı Eva (Ivana Baquero), Carolina (Alejandra Onieva), Fernando (Eloy Azorin), Nicolas (Jon Kortajarena) ve diğerleri.

İlk sezonun o polisiye gizem havasına Casandra‘nın gelişiyle fantastik bir hal alıyor desek sanırım yerinde olur. Casandra bazı şeyleri hisseden, bilen, altıncı hissi kuvvetli diyebileceğimiz, fal bakan hatta işleri ruhlarla iletişime kadar götüren biri. Okyanus ortasında ki bir gemide daha neler olabilir derken High Seas izleyiciyi ekran başında tutacak bir nokta bulmuş aslında. Açıkçası be ikinci sezon için bu kadar umutlu değildim. Yani daha ne olabilir ki diye düşünürken, geçmişten gelen sırlar bir sezonu daha izlettirmeye yetti.

Tabii gemiye gelişi kısa sürede büyük bir olay olan Casandra‘ya inanların yanında inanmayanların sayısı da oldukça fazladır ve bir yandan gemide paranormal olaylar yaşanmaya başlamıştır. Ve ortaya çıkan daha fazla sır, daha fazla suç ve daha fazla kalp kırıklığı ve ölen insan.

İki haftalık yolculuğun ve yaşanan onca olayın ardından Rio‘ya varan Bárbara de Braganza için bu yolculuk henüz daha ilk seferdi. Eva‘nın “Bizi başka bir istikamet bekliyor. Ve kim bilir? Belki başka bir gizem.” sözleriyle de gelecek sezonlar için yeşil ışık yakan High Seas (Alta mar) oldukça eğlendiğim ve ayırdığım vakti hak ettiğini düşündüğüm bir yapım. İzlemenizi tavsiye ederim.

Görsel: Netflix

3 Replies to “High Seas (Alta mar) 2. Sezon İnceleme”

  1. […] eklenecek yapımlar açısından oldukça zengin. Öncelikle ilk sezonunu oldukça sevdiğim High Seas ikinci sezonuyla dönerken, Nobody’s Looking, Mortel ve Dolly Parton’s Heatstrings bende oldukça […]

    Cevapla

  2. […] yeterli geldi. Onlarca soru arasından bir kaçını çözerek açıklığı kavuşturan ilk sezon, ikinci sezon için geride cevaplanması gereken ve merak uyandıran bir çok soru işareti bıraktı. High […]

    Cevapla

  3. […] Netflix açısından, en önemli olayı sanırım The Irishman. Bir önceki hafta yayınlanan High Seas 2. Sezon ve Nobody’s Looking 1. Sezon incelemelerine de göz […]

    Cevapla

Bir Cevap Yazın