Nobody’s Looking (Ninguém Tá Olhando) 1. Sezon İnceleme

Victor LamogliaNobody’s Looking (Ninguém Tá Olhando)
Görsel: Aline Arruda / Netflix

Melek denildiğinde aklınıza ne geliyor? Beyaz giyinmiş, sarı saçlı, kanatları olan, belki başında altından bir halka olan bir figür. Ya da elinde okla insanları birbirine aşık etmeye çalışan Eros. Nobody’s Looking tüm bu düşünceleri dışına çıkıyor. Çünkü onlar melek değil Angelus.

Brezilya yapımı, Netflix orijinal dizisinde bildiğimiz melek tasvirlerini bir kenara bırakıyoruz. Hatta onlar kendilerine melek değil “Angelus” diyor. Kızıl saçlı, beyaz gömlek, kırmızı kravat ve tamamen aksesuar olmaktan öteye gitmeyen kanatlara sahip olan Angeluslar, oldukça kurumsal bir yapıya sahip şekilde çalışırlar. Angeluslar otomatik olarak belirlenen bir şekilde her gün bir insana, başına bir kaza gelmemesi için eşlik ediyorlar. Bu iyilikleri de şans eseri olarak göstermeyi çabalıyorlar. Daha sonrasında gün özetlerini raporlaştırarak onaylatıp arşivliyorlar. Ta ki 300 yıl gibi bir aranın ardından yaratılan Uli (Victor Lamoglia) adlı Angelus‘un 5511. bölgeye gönderilmesine kadar sistem işlemeye devam eder.

Angelus‘ların işi aslında basittir. Eşleştiği insanı korumak, başka insanlara müdahale etmemek gibi basit kurallara uymaları beklenir. Ancak Uli daha ilk gününden itibaren bu kuralları istemeyerek de olsa çiğnemeye başlar. Üstelik ona işi öğretmesi amacıyla eşlik eden Greta (Júlia Rabello) ve Chun‘un da (Danilo de Moura) peşine takar.

Tüm bunlar yetmezmiş gibi Uli bir insan olan Miriam‘a (Kéfera Buchmann) aşık olur ve insanların özel hayatlarına müdahale etmeye başlar. Greta ve Chun ise insanların dünyasıyla daha yakından tanışırlar ve başlarına türlü olaylar gelir. Durumun farkına varan müfettişleri Fred (Augusto Madeira) ise üçlünün, özellikle Uli‘nin, peşine düşer.

Benim gibi The Good Place, Lucifer gibi severek izliyorsanız, 25 dakikalık 8 bölümden oluşan ilk sezonuyla Nobody’s Looking sizin için güzel bir tercih olabilir. Özellikle yolda yada kısa molalarda izlemek için bir şeyler arayanlar olduğunu kendimden biliyorum. Kısa süreye sahip bölümleri sebebiyle sizler içinde güzel bir seçenek Nobody’s Looking. Finaliyle ikinci sezon için kapı aralayan dizinin yeni sezonu büyük bir ihtimal gelecektir.

Görseller: Aline Arruda / Netflix

Nobody’s Looking (Ninguém Tá Olhando) 1. Sezon İnceleme” için bir görüş

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön