Medical Police 1. Sezon İnceleme

Medical Police, 2008-2016 yılları arasında yayınlanan Childrens Hospital‘in spin-off’u olan komedi dizisi.

Spin-off dedik o zaman önce bir Childrens Hospital’e göz atalım. Adult Swim tarafından yaratılan tıbbi dramaların bir parodisi olan serinin ilk sezonu internet dizi olarak 2008 yılında yayınlanır. O zamanlar adı Children’s Hospital. Başarısının ardından televizyona transfer olan diziden kesme işareti atılır ve toplamda 7 sezon olacak şekilde 2016’ya kadar devam eder. Asıl soru Medical Police‘i izlemek için bunu izlemeli miyiz? Hayır. O zaman dizimize geçelim.

Yukarıda da bahsettiğimiz tıbbi drama parodisi olan bir diziden; polisiye, casus aksiyon yapımlarının bir parodisi olarak karşımıza çıkıyor Medical Police.

Medical Police – Official Trailer
Netflix / Youtube

Brezilya, São Paulo‘da yaşayan Amerikan vatandaşlarına hizmet veren bir hastahanede çocuk doktoru olan Lola Spratt (Erinn Hayes) bir çok hastada görülen gizemli bir virüsün peşine düşer ve aslında sadece kendisini götürmesi için yardım istediği doktor Owen Maestro (Rob Huebel) ile kendilerini CDC için çalışan gizli ajanlar olarak bulurlar.

İnsanlığın varoluşunu tehdit eden bir virüsün yaratıcısının ve tedavisinin peşine düşen Dünya’yı karış karış gezer. Bunun bir komedi dizisi olduğunu belirtmiştim dimi? İkilinin macerası saçmalıklar ve popüler aksiyon yapımlarının parodileri ile dolu. Ancak tüm bu şakaların, komikliklerin arasında hikayeyi de unutmuyorlar.

Childrens Hospital‘da da beraber çalışan Rob Corddry, Krister Johnson, Jonathan Stern, David Wain tarafından yaratılan Medical Police‘in kadrosunda Erinn Hayes (Huge in France) ve Rob Huebel‘in yanı sıra Ajan Sloane McIntyre rolünde Sarayu Blue, direktör Pattern rolünde Tom Wright‘ı, asla pes etmeyen seri katil olarak Megan Le, minibüsü ile tüm dünyayı gezen The Goldfinch olarak Jason Schwartzman ve Childrens Hospital kadorsundan Lake Bell, Malin Akerman, Ken Marino, Brian Huskey, Henry Winkler gibi isimler yer alıyor.

Her bölümü yaklaşık yarım saatlik sürelere sahip olan oldukça eğlenceli. Benim saçma sapan dizi kategorilerim Medical Police tam olarak yolda, molalarda falan izlemelik yapımlardan. Süre olarak bir kere çok uygun. Aynı zamanda kafa dağıtmak içinde bire bir. Büyük bir ihtimal de uzun sezonlar boyunca devam edecek gibi duruyor. Medical Police hakkındaki düşüncelerinizi yorumlarda paylaşırsanız sevinirim.

Görsel:Netflix

Medical Police 1. Sezon İnceleme” üzerine 2 görüş

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön