Vivir dos veces (Live Twice, Love Once) İnceleme

Vivir dos veces (Live Twice, Love Once), Alzheimer olduğunu öğrenen emekli matematik profesörü Emilio (Oscar Martínez), çocukluk aşkını yeniden görebilmek için ailesi ile çıktığı yolculuğu konu alıyor.

Sıradan bir günde, her zaman oturduğu mekanda, her zaman ki şekilde kahvaltısını eden Emilio, hesabı öderken garson tarafından zaten ödediği konusunda uyarılır. Konuyu zaten bildiğimiz için haberimiz olduğu gerçeklerden Emilio‘da kısa süre içerisinde bir doktor tarafından haberdar edilir.

Kopuk bir ilişkiye sahip olduğu kızı Julia (Inma Cuesta) ve torunu Blanca (Mafalda Carbonell) ile daha sık vakit geçirmek zorunda bırakılan Emilio, durumunun ilerlemesiyle çocukluk aşkı, hatta hayatının aşkı, Margarita‘yı (Isabel Requena) unutmadan son bir defa görebilmek için bir yolculuğa çıkar. Yol arkadaşı ise torunu Blanca ve istemeseler de kızı Julia olur.

Maria Minguez‘in yazıp Maria Ripoll‘un yönettiği Vivir dos veces (Live Twice, Love Once), izleyiciye tatlı bir aile dramı sunuyor. Tatlı derken biraz açıklamam lazım sanırım. Evet, alzheimer kötü bir hastalık, zor günler geçiriyorlar. Ancak Emilio‘nun ailesi ile olan ilişkisini düzeltmesi, torunuyla yakınlaşması, beraber bir maceraya atılmaları, zor zamanlarda bir arada olmaları ve Emilio‘nun Margarita‘ya duyduğu hiç tükenmeyen aşk insanda buruk bir güzellik hissettiriyor. Yeri gelmişken Emilio‘nun Margarita‘yı matematiktiği tüm o düzenin, mantığın, uyumun içerisinde onu sihirli bir hale getiren pi sayısına, sihre benzetmesi… Kenara not etmelik. Lazım olur bir yerlerde. Tamam bu kadar duygusallık yeter. Vivir dos veces, izlenir mi? Kesinlikle izlenir. Bir şans vermenizi tavsiye ederim. İzleyende derin izler bırakmayan ancak izlerken sık sık güldüren ve bittiğinde yüzde hafif bir tebessümle bırakan güzel bir film. Ayrıca filmin müziklerine buradan ulaşabilirsiniz. Margarita’nın söylediği şarkı ise Perfidia.

İzledikten sonra yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim.

Görsel: Netflix

Vivir dos veces (Live Twice, Love Once) İnceleme” üzerine 2 görüş

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön