The Breaker Upperers (Ayrılmak İstiyorum) İnceleme

The Breaker Upperers (Ayrılmak İstiyorum) / Netflix

The Breaker Upperers (Ayrılmak İstiyorum), Madeleine Sami ve Jackie van Beek‘in yazdığı, yönettiği ve oynadığı Yeni Zelanda yapımı komedi türündeki Netflix filmi.

Mel (Madeleine Sami) ve Jen (Jackie van Beek), kötü giden, bitirmek istedikleri ilişkilerini bir türlü cesaret edip bitiremeyenlere yardımcı olmayı -ara bozuculuğu- kendilerine iş edinmiş olan iki yakın arkadaştır.

Partnerinden ayrılmak isteyen müşteriler, belli bir miktar karşılığında Mel ve Jen‘den ayrılık hizmeti alıyorlar. Kimi zaman öldüğünüzü ailenize bildiren polis kılığına girerken kimi zaman ise düğününüzü basan eski hamile sevgiliniz olarak ilişkinizi sonlandırıyorlar.

İnsanların böyle bir ayrılık sonrasında toparlanıp hayatlarına daha kolay geri dönebileceklerini düşünen ikiliden Mel, sebep oldukları üzüntüleri ve mahvettikleri hayatları görünce vicdanıyla ters düşer ve bu durum arkadaşlıklarında da sıkıntılara yol açar. Bu sırada ikilinin nasıl tanıştıklarını ve bu işe nasıl başladıklarını öğreniyoruz.

The Breaker Upperers için fragmanı kadar -neredeyse tüm eğlenceli sahneler fragmanda mevcut- komik olmayan film diyebiliriz. Yer yer güldüğüm, eğlendiğim sahneler olsa da beklenti olarak ikilinin türlü oyunlarla çiftleri ayırmasından -açıkçası beklentim bu yöndeydi- ziyade arkadaşlık ilişkileri ve hayatlarındaki sorunları görüyoruz.

IMDB puanı -yazı yazılırken- 6 olan The Breaker Upperers (Ayrılmak İstiyorum), izleseniz izlenir ama izlemezseniz de bir şey kaçırmayacağınız filmlerden. Zamanınız varsa izleyebilirsiniz. Filmleri değerlendirme ölçütlerimden biri de “Tekrar izler miyim?” diye kendime sormak. The Breaker Upperers için ise cevabım tekrar izlemem. Fragmanını aşağıda bulabileceğiniz Ayrılmak İstiyorum‘u Netflix‘den izleyebilirsiniz.

Görsel: Netflix

The Breaker Upperers (Ayrılmak İstiyorum) İnceleme” için bir görüş

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön