Triple Frontier İnceleme

Soldan sağa, Garrett Hedlund, Oscar Isaac, Ben Affleck, Charlie Hunnam ve Pedro Pascal.
Görsel: Melinda Sue Gordon/Netflix

Triple Frontier, kadrosunda Ben Affleck, Oscar Isaac, Charlie Hunnam, Garrett Hedlund ve Pedro Pascal‘ın yer aldığı aksiyon filmi.

Proje olarak 2010 yılından itibaren ortada olan Triple Frontier, geçen zaman içerisinde Johnny Depp, Tom Hanks, Will Smith ve son olarak 2017’de Channing Tatum ve Tom Hardy‘li ekip ile çekilmek istenirken, en son ise şu anki kadrosu ile Netflix tarafından hayata geçirildi.

Triple Frontier, güzel ve izlenebilir bir film, ama… Amasına gelmeden önce biraz Triple Frontier‘ın konusundan bahsedelim.

Özel kuvvetlerden ayrıldıktan sonra Güney Amerika’ya dönen ve burada uyuşturucu baronları ile mücadeleye giren Santiago ‘Pope’ Garcia (Oscar Isaac), sonunda peşinde olduğu Gabriel Martin Lorea‘nın (Reynaldo Gallegos) ve beraberinde sakladığı parasının yerini öğrenmiştir. Amerika’ya geri dönen ve özel kuvvetlerden arkadaşları olan Tom ‘Redfly’ Davis (Ben Affleck), William ‘Ironhead’ Miller (Charlie Hunnam), Ben Miller (Garret Hedlund) ve Francisco ‘Catfish’ Morales‘i (Pedro Pascal) keşif görevi falan diye kandırarak Güney Amerika’ya götürür ve niyetini onlara açıklar. Düşük güvenlikli bir eve girip uyuşturucu baronu Lorea’yı öldürüp üstüne 75 milyon dolar gibi bir miktarda nakit parayı da almayı teklif eder. Başlarda olmaz, bize ters gibi düşünseler de paranın miktarı büyük ve çalacakları kişide kötü birisidir. Ve böylelikle planlarını uygulamaya sokarlar.

Oyuncu kadrosuna diyecek bir sözümüz yok. Keza sahnelerin görsel güzelliği tartışmasız “Ben sinemalara, dev ekranlara layık bir filmim.” diyor. Başta söylediğimiz amaya gelecek olursak; filmi beğenip beğenmemeniz tamamen nasıl bir aksiyon filmi sevdiğinize göre değişiyor. Hiç şüphesiz bu soygunu Dominic Toretto (Fast & Fruious) ve ekibine yaptıracak olsanız, o evi olduğu gibi alır, arabalarla çeker sonra deniz altılara falan yüklerler. Ancak Triple Frontier, daha gerçekçi bir film ve daha çok böyle bir durumda insanların yapabileceği hatalara, girdikleri psikolojiye odaklanıyor. Bak böyle dediysem aksiyon sahneleri yok değil var. Ama mesela istemeye istemeye girdikleri bir işte, aç gözlülüklerine yenik düşüyorlar ve bu bir çok kez hata yapmalarına sebep oluyor. Tabi bir yandan da uzun yıllar asker olan gururlu ve kahraman adamlar, para için adam öldüren katil ve soygunculara dönüşüyorlar.

Aza kanaat etmeyen çoğu hiç bulamaz, mesajını kafamıza vura vura veren Triple Frontier, Netflix üzerinden izleyicisi ile buluşuyor. Ayrıca Kafensiz’in Triple Frontier filminin oyuncuları ile yaptığı röportaja göz atabilirsiniz. Fragmanı da aşağıya bırakıyorum.

Görsel: Melinda Sue Gordon/Netflix

Triple Frontier İnceleme” üzerine 2 görüş

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön